Zima "zaskoczyła" - dworzec PKP

Zagadnienia dotyczące stolicy naszego powiatu.
Cromiell
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 18.02.2012, 11:55

Zima "zaskoczyła" - dworzec PKP

Post autor: Cromiell » 18.02.2012, 12:10

Witam!

Jak zwykle przy okazji tej pory roku można wyliczać wiele przypadków, gdzie stan dróg i chodników pozostawia wiele do życzenia. No, ale pomińmy ten fakt, jest jak jest (trudno ogarnąć wszystko przy takich opadach)... Tak, czy inaczej stan dworca kolejowego, a właściwie peronów jest ostatnimi czasy wręcz skandaliczny.
Po ostatnich dniach z obfitymi opadami śniegu odpowiednie służby najwyraźniej mają w nosie odśnieżanie peronów kolejowych w Zawiercie i czekają aż ktoś się połamie. Stan schodów w czwartek to był jakiś totalny żart. W sumie nie nazwałbym ich schodami tylko lodową zjeżdżalnią przykrytą śniegiem, bo dostrzec pojedyncze stopnie to nie lada wyzwanie. Dojeżdżam do szkoły w Łazach i o dziwo już przed 8 rano byli tam w stanie ogarnąć 2x większą powierzchnię w stopniu prawie idealnym tak, że perony i schody były w bardzo małym stopniu pokryte śniegiem. W sumie nie doczepiłbym się do tej sprawy, ale wracając po godzinie 15 zupełnie nic się w Zawierciu nie zmieniło! Chyba stwierdzono, że jest na tyle duży ruch, że ludzie sami rozwalą pokrywę śnieżną na peronach i stopniach.

Swoją drogą to bardzo niewiadome jest mi przeznaczenie zadaszenia nad schodami. Wygląda ładnie, takie schludne, błyszczące... Fajnie, ale co mi z tego jak jest tyle śniegu jakby w ogóle go tam nie było? To już obskurne i zardzewiały blachy poprzedniego lepiej chroniły przejście podziemne...

Dołączam zdjęcia. Może ktoś ruszy tyłek i podobna sytuacja się nie powtórzy.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

tomekr
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 22.10.2010, 13:09

Re: Zima "zaskoczyła" - dworzec PKP

Post autor: tomekr » 19.02.2012, 19:22

No to widać, że Zawiercie tez sie nie popisało :( .
Ale to przeciez stolica powiatu :lol:
KtO jest administratorem dworca? Chyba PKP?

ODPOWIEDZ