Ogrodzieniec - bitwa o Zamek

Miejsce przeznaczone do rozmów o jednym z najpiękniejszych regionów Polski.
Awatar użytkownika
Informator
Redaktor
Posty: 58
Rejestracja: 18.05.2010, 15:29
Lokalizacja: Poręba

Ogrodzieniec - bitwa o Zamek

Post autor: Informator » 11.07.2010, 20:49

Około godziny 12 na zamku w Ogrodzieńcu pojawiły się oddziały polsko-szwedzkie. Atrakcje rozpoczęły salwy i potyczka oby dwóch oddziałów. Po uroczystym otwarciu turyści mogli podziwiać potyczki wojowników, ich broń, pokazy tańca staropolskiego, scenki rodzajowe. Dla smakoszy odbyła się degustacja kuchni dawnej - pewnie smakowało.

Około godziny 18.00 doszło do głównego starcia. Szwedzi zaatakowali zamek. W ruch poszły szpady, armaty i broń palna. Po kilkunastominutowej bitwie oddziały Szwedów poległy i wycofały się z terenów zamku, a poległy ich dowódca został rozstrzelany.
P.S Ciekawe jak Ci wojownicy w zbrojach wytrzymali w +31 stopniach.

,, I Polacy wygrali tak jak ośmiornica przepowiedziała " - powiedział prowadzący. Było to rzecz jasna nawiązanie do ośmiornicy, która przepowiada, że III miejsce zajmą Niemcy (to jej się udało), i że I miejsce zajmie Hiszpania. Czy to też przepowiedzieć jej się uda?


Kilka fotek z głównej bitwy:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Uploaded with ImageShack.us
Foto Mateusz Kot
Widziałeś coś ciekawego?Wartego skomentowania? Masz informacje na temat jakiś wydarzeń? Wyślij relacje,filmy i zdjęcia na: fotooreporter1@gmail.com !<<< A zajmiemy się tą sprawą!

ODPOWIEDZ