Kajakiem po Jurze

Miejsce przeznaczone do rozmów o jednym z najpiękniejszych regionów Polski.
Awatar użytkownika
Informator
Redaktor
Posty: 58
Rejestracja: 18.05.2010, 15:29
Lokalizacja: Poręba

Kajakiem po Jurze

Post autor: Informator » 10.07.2010, 00:26

Od nie dawana gmina Żarnowiec udostępniła nową atrakcję turystyczną, jaką jest spływ kajakowy po rzece Pilicy. Szacowany czas na pokonanie trasy wynosi 7 godzin.
Trasa została wyposażona w cztery przystanki:

1.Łanach Wielkich
2.Brzezinach
3. Małoszycach
4. Obiechowie

Na miejscach wyznaczonych będzie można odpocząć i co więcej zjeść np. kiełbasę z grilla.


Trasę wodną przygotowali strażacy z OSP:

- Wyczyściliśmy koryto rzeki z zarośli i gałęzi. Ponadto wstawiliśmy kilka podestów, które umożliwią bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z kajaków - tłumaczy Jerzy Łysek, prezes OSP Żarnowiec.

Na trasie spływu nie zabraknie atrakcji. Po drodze czekają na nas wodospady, zakola i zwężenia, a wszystko w otoczeniu pięknego krajobrazu.


Wszystko to kosztowało 40 tyś. zł, które zostało przydzielone w ramach dofinansowania unijnego. Następną gminą gdzie możemy się spodziewać podobnej atrakcji są Szczekociny.


Jednak za całą tą atrakcję należny wyciągnąć z portfela co najmniej 100zł, które na pewno zwrócą się podczas kajakowania po pięknym i malowniczym terenie Jury i dotarcia w miejsca, których autem nie mogliśmy zobaczyć.
Widziałeś coś ciekawego?Wartego skomentowania? Masz informacje na temat jakiś wydarzeń? Wyślij relacje,filmy i zdjęcia na: fotooreporter1@gmail.com !<<< A zajmiemy się tą sprawą!

ODPOWIEDZ