Szpital Powiatowy w Zawierciu

Zagadnienia dotyczące stolicy naszego powiatu.
Mineral Rut
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 17.08.2009, 23:15

Szpital Powiatowy w Zawierciu

Post autor: Mineral Rut » 13.03.2010, 14:19

Zbigniew S pisze:Szpital Powiatowy „to inna bajka” i to najpoważniejszy problem, od zarania istnienia powiatów. Starostwo Powiatowe jako organ założycielski stara się wspierać funkcjonowanie Szpitala. Pomaga się nie po to aby pozamykać komuś buzie, ale aby pacjenci (mieszkańcy powiatu i nie tylko), mieli je zdrowe, uśmiechnięte i w dobrej kondycji. Szpital funkcjonuje bo jest to ze wszech miar społecznie uzasadnione. Ze względów ekonomicznych natomiast funkcjonowanie tej placówki służby zdrowia uzależnione jest przede wszystkim od kontraktów NFZ. A że służba zdrowia jest w Polsce chora to efekty są takie jak widać, słychać i czuć. Pozdrawiam :shock
Czyżby tylko od NFZ? To NFZ ustala tak wysokie stawki za dyżury lekarzy? Chyba największe w województwie. Dziwne, że przez tyle lat nie ma pomysłu na oddłużenie tylko zmienia się co raz dyrektorów. Niestety nie zawsze zarządzanie idzie w parze z wykształceniem, oraz zajmowane stanowiska z kompetencjami co widać również w Porębie w nie których komórkach UM czy istytucjach. Zgodze sie ze funkcjonowanie szpitala jest spolecznie uzasadnione tylko bez przesady, ze pacjenci maja tam godne warunki i uśmiechnięte buzie...jak to Pan napisał

Zbigniew S
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 07.11.2006, 19:59

Re: Szpital powiatowy w Zawierciu

Post autor: Zbigniew S » 14.03.2010, 11:55

Oczywiście że funkcjonowanie Szpitala Powiatowego w Zawierciu nie tylko uzależnione jest od kontraktów z NFZ ale i od dobrego menagera. Wysokie stawki za dyżury, wzrost płac pracowników szpitala (wymuszonych przez liczne związki zawodowe funkcjonujące w tej placówce), bez zabezpieczenia finansowego spowodowały że zadłużenie jest takie wysokie. Sprzedaż długów firmom windykacyjnym na bardzo wysoki procent to również jedna z przyczyn rosnącego zadłużenia. Natomiast pacjenci wymagają dobrej obsługi medycznej, nie mogą zamykać buzi (jak to pisał PREZES), a buzie uśmiechnięte to tylko życzenie nie tylko moje, ale wszystkich którzy mają na to wpływ.

mega35
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 06.10.2005, 10:48

Re: Szpital Powiatowy w Zawierciu

Post autor: mega35 » 31.05.2011, 08:18

Odkopuję wątek szpitalny.

Od 6 do 20 czerwca będą trwać konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Oddziału Otolaryngologicznego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Rada chce zlikwidować ten oddział. Korzystam z leczenia laryngologicznego, jeżdżę z dzieckiem i widzę ile tam jest osób.
Wklejam artykuł, poniżej link do artykułu. Bardzo proszę jeśli Ktoś myśli podobnie, proszę o wypełnienie formularza ankietowego.
http://www.zawiercie.info/wiadomosci,6097.html
Konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Oddziału Otolaryngologicznego

Od 6 do 20 czerwca będą trwać konsultacje społeczne w sprawie likwidacji Oddziału Otolaryngologicznego w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu.

Przypomnijmy, że Rada Społeczna szpitala wydała pozytywną opinię w sprawie likwidacji oddziału. Jednak decyzja leży w gestii Rady Powiatu, na którą wpływ będzie miała także opinia mieszkańców powiatu.

Projekt uchwały zakłada likwidację oddziału po upływie 3 miesięcy od wejścia jej w życie, natomiast zakończenie czynności likwidacyjnych miałoby nastąpić w ciągu 14 dni od dnia zakończenia działalności. Po zamknięciu oddziału świadczenia zdrowotne z zakresu otolaryngologii świadczyć będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie (ul. Bialska 104/118).

Aby wziąć udział w konsultacjach społecznych, należy wypełnić formularz ankietowy znajdujący się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Zawierciu w zakładce Konsultacje Społeczne. Wypełniony formularz można przesłać pocztą na adres: Starostwo Powiatowe w Zawierciu, ul. Sienkiewicza 34, 42–400 Zawiercie, drogą elektroniczną na adres: urzad@zawiercie.powiat.pl lub azawodnik@zawiercie.powiat.pl bądź złożyć w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Zawierciu, pokój nr 4.

autor: Lucyna Placek
www.zawiercie.info
Link do formularza
http://bip.zawiercie.powiat.finn.pl/ind ... d=/016/001

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 676
Rejestracja: 21.10.2006, 15:13

Re: Szpital Powiatowy w Zawierciu

Post autor: erni » 02.06.2011, 22:52

mega35: Czy masz jakieś porównanie co do obsługi w szpitalu powiatowym w Z-ciu i w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie?
Rozumiem, że to jest trudność dojeżdżać 50 km do Częstochowy. Ale czy możesz ocenić poziom opieki w tych dwóch placówkach?
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

ODPOWIEDZ