Świętowano Dzień Seniora

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Świętowano Dzień Seniora

Post autor: e-poreba.pl » 22.11.2019, 08:42

W czwartkowe popołudnie 21 listopada w gościnnych progach sali gimnastycznej SP nr 1 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Seniora zorganizowane przez Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów „Nestor” w Porębie.

Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy odeszli. Wraz z kolorowymi, jesiennymi liśćmi spadł na przybyłych seniorów deszcz serdecznych życzeń, płynących z głębi serca, m.in. od: Przewodniczącej Rady Powiatu Zawierciańskiego Małgorzaty Benc, Burmistrza Miasta Ryszarda Spyry, Przewodniczącej Rady Miasta Elżbiety Kołodziej, Przewodniczącego Rady Seniorów Roberta Bijaka, Dyrektora SP nr 1 Agnieszki Andrzejewskiej i Radnych Powiatu Zawierciańskiego Bogusława Piotrowskiego i Karola Hadrycha.

Wiele braw za swoje występy zebrali występujący członkowie zespołu „Retro”, KGW „Niwczanki”, „Złota Jesień Bis” oraz uczniowie SP nr 1 im. Wojska Polskiego.

Miłym akcentem było wręczenie pamiątkowego dyplomu i czerwonych róż Euzebiuszowi Fince za ukończenie 80 lat życia.
- Na dzisiejszy Dzień Seniora przybyło 150 członków naszego Stowarzyszenia, informuje przewodnicząca – Halina Lipa. – Corocznie organizujemy wiele takich, jak dzisiaj spotkań. Czujemy się jak jedna rodzina. Dzięki takim spotkaniom nie ma czasu na nudę i rozmyślania nad samotnością W tym roku w połowie grudnia odbędzie się jeszcze spotkanie wigilijno-opłatkowe w Sali Bankietowej „Na Skarpie”.

Przy stolikach nie milkły rozmowy i wspomnienia. Chętni mogli również pokazać swoje umiejętności na parkiecie. Muzyczną oprawę imprezy zapewnił Maciej Machura grając piękne, nastrojowe piosenki, przywołując wspomnienia z lat młodości.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ