Obchodzono złote gody

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Obchodzono złote gody

Post autor: e-poreba.pl » 22.11.2019, 08:35

20 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji złotych godów. To magiczne święto obchodziło 15 par małżeńskich, które miłość, wierność i uczciwość małżeńską przysięgały sobie przed 50-laty. Były gratulacje, kwiaty, życzenia.

Burmistrz Poręby Ryszard Spyra, Przewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Kołodziej, Kierownik USC Halina Firek, z-ca kierownika USC Zbigniew Sałaciński wręczyli dostojnym jubilatom medale przyznane przez prezydenta RP.

Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” odebrali: Wiesława i Marian Bernat, Maria Bogusław Bielawscy, Wanda i Stanisław Boczkala, Daniela i Aleksy Chordyn, Krystyna i Wacław Hagno, Barbara i Piotr Kuraś, Teresa i Jan Lubowicki, Danuta i Stanisław Merta, Halina i Wiesław Milewscy, Alicja i Tadeusz Sobierajscy, Anna i Jerzy Spyra, Anna i Ryszard Stanek, Urszula i Andrzej Szczech, Edyta i Jan Radzymińscy, Teresa i Aleksander Wilk, Anna i Leszek Wojdas.

Uroczystość uświetniły występy zespołów wokalnych „Retro” i „Złota Jesień Bis” które przygotowały specjalnie na tę okazję część artystyczną.

Przy tradycyjnej lampce szampana, ciągle młodzi duchem, jubilaci z uśmiechem wspominali, koleje swego życia. Wszyscy zgodnie twierdzili, że żyć w związku małżeńskim to nie znaczy iść drogą usłaną różami, zbierać laury i oklaski, żyć wspólnie z drugą osobą to znaczy przetrwać wszystkie burze, wspólnie pokonywać trudy dnia codziennego dzięki miłości, wzajemnemu szacunkowi i zrozumieniu.


Włodzimierz Pucek

ODPOWIEDZ