Zespół Szkół w Porębie laureatem Ogólnopolskiego Konkursu

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Zespół Szkół w Porębie laureatem Ogólnopolskiego Konkursu

Post autor: e-poreba.pl » 19.11.2019, 11:46

15 listopada 2019r. w Częstochowskim Parku Technologiczno-Przemysłowym zostały wręczone nagrody laureatom Ogólnopolskiego  Konkursu #OSEWyzwanie w ramach projektu OSE, którego celem  jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego Internetu każdej szkole w Polsce. Program powstał z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Na uroczystości obecni byli m.in. Katarzyna Koszalska z Ministerstwa Cyfryzacji,  Rafał Lew-Starowicz Z MinisterstwA Edukacji Narodowej, Jacek Szczotka Wicekurator Śląski, wizytator Andrzej Mróz Kuratorium Oświaty w Katowicach, Bartłomiej Klinger zastępca dyrektora NASK, dr Agnieszka Wrońska NASK, Maciej Dudkiewicz kierownik NASK, Tomasz Łukawski NASK, Tomasz Wolny Moderator- prezenter telewizyjny, prowadzący min. Panoramę oraz Pytanie na Śniadanie  Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu #OSEWyzwanie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała nagrody.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Wśród laureatów znalazło się Technikum im. Mikołaja Kopernika wchodzące w skład Zespołu Szkół w Porębie, szkołę reprezentowała  Beata Mędrecka-Bańka dyrektor placówki.

Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie są mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek. Podstawą do przyznania nagród była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu.

Szkoła sukcesywnie uczestniczy w projektach, konkursach dzięki którym rozwija kompetencje kluczowe wśród uczniów wzbogacając m.in. bazę dydaktyczną. Życzymy dalszych sukcesów. /W.P./


ODPOWIEDZ