Zwiedzili Kopalnię i Muzeum „Sztygarka”

Najświeższe wieści z naszego miasta i okolicy
Awatar użytkownika
e-poreba.pl
Redaktor
Posty: 665
Rejestracja: 26.05.2014, 13:52

Zwiedzili Kopalnię i Muzeum „Sztygarka”

Post autor: e-poreba.pl » 26.04.2017, 08:36

25 kwietnia odbyła się wycieczka słuchaczy Porębskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku do Kopalni Ćwiczebnej „Sztygarka” oraz do Muzeum Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Wycieczkę zorganizował Uniwersytet Międzypokoleniowy Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu i Miejski Ośrodek Kultury w Porębie.

Uczestnicy wycieczki przeszli podziemną trasą turystyczną umiejscowioną na dwóch pokładach węglowych na głębokości 25m i przebywali w naturalnych warunkach pracy pod ziemią.

W Muzeum Miejskim „Sztygarka” zwiedzono ekspozycję historyczną ukazującą dzieje przemysłu hutniczego i górniczego w Zagłębiu a także zwiedzono wystawę z dziedziny przyrody, archeologii, etnografii i podróży.

Na zakończenie zwiedzono Park Militarno – Historyczny „Reduta” w którym można było zobaczyć m.in. czołgi T-34, t-55, T-85, armaty, haubice, transporter opancerzony SKOT i samolot MIG-21.


Włodzimierz Pucek

Wlodi
Redaktor
Posty: 435
Rejestracja: 21.10.2006, 13:39

Re: Zwiedzili Kopalnię i Muzeum „Sztygarka”

Post autor: Wlodi » 26.04.2017, 10:34

Informuję że już w najbliższym czasie odbędą się kolejne dwie wycieczki.
22.05.2017 r. – wycieczka do Muzeum Tyskich Browarów Książęcych w Tychach. Będzie można „na żywo” zobaczyć jak pracuje browar i jak ważone jest piwo. Na zakończenie w Pubie Muzeum Tyskich Browarów Książęcych będzie degustacja piwa prosto z browaru.
Koszt wycieczki 20 zł.

19.06.2017 r. – wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie i do Sztolni „Czarnego Pstrąga” w Tarnowskich Górach.
W muzeum Chleba znajdują się zbiory maszyn, urządzeń, naczyń i wiele innych eksponatów związanych z historią chleba. Zwiedzający mogą nie tylko obejrzeć ekspozycję, ale również własnoręcznie uformować i upiec pieczywo.
Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia „Czarnego Pstrąga” w Tarnowskich Górach znajduje się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. Uczestnicy wycieczki będą mogli podziwiać starą kopalnię srebra przepływając łodziami 600 metrowy odcinek sztolni.
Koszt wycieczki 40 zł.
Zapisy podczas najbliższego wykładu UTW w dniu 9 maja lub w MOK.

ODPOWIEDZ