Kolej / Pociągi / Dworce

Czym, po czym i jak jeździmy
Awatar użytkownika
Maymay
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Re: Kolej / Pociągi / Dworce

Post autor: Maymay » 28.04.2010, 21:35

W Porębie by mogli taki dworzec zrobić, nie ma się nawet jak dostać szybko z Poręby do Katowic,Warszawy czy też Wrocławia, tylko trzeba dojeżdżać do Zawiercia. Podobno planowane było zbudować w Porębie dworzec ale im to nie wyszło jak narazie.

Awatar użytkownika
viggen
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: viggen » 28.04.2010, 22:12

no widzisz, a specjalista od budowania dworców na Warszawę rozsmarował się w Smoleńsku :] Gosiekkkk wróć ;)

aaa zapomniałem, do Katowic możesz dojechać busem :] szybciej i wygodniej niż pkp, gdzieś na forum o tym piszą
Kiedy ludzie są tego samego zdania co ja, mam zawsze wrażenie, że się pomyliłem.
Oscar Wilde

Awatar użytkownika
damnlolz
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: damnlolz » 04.05.2010, 17:48

Maymay (wiem kim jesteś, przyszłym honorowym mieszkańcem naszego miasta :D), dworzec był w latach 70, ale zlikwidowali, bo wprowadzano PKS, wtedy nowość w komunikacji miejskiej. Nie wydaje mi się, żeby powrócono do kwestii "wielkiego return'u dworca kolejowego w Porębie". Druga sprawa, gdzie ma przebiegać linia kolejowa dla pociągów transportujących ludzi? Nie ma miejsca, nie ma warunków. Co do projektu, to dość kosmicznie to wygląda, ale to dobrze, będzie się można czym pochwalić :)

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 15.12.2010, 12:05

Zawiercie: rozkład jazdy pociągów PKP 2010/2011

W tym roku kolei, tej regionalnej i ogólnopolskiej, udało się utrzymać w napięciu wszystkich pasażerów, niemal do samego końca nie ujawniając zmian w rozkładzie jazdy. Wprowadzano je jeszcze 10 grudnia, a nowy rozkład wszedł w życie w nocy z 11 na 12 grudnia.

Nam udało się przygotować najbardziej aktualną wersję tabel odjazdów pociągów z 7 stacji naszego regionu. Widać, że w ramach oszczędności - i trochę w obawie przed zimą - kolejarze ograniczyli liczbę kursów. Poinformowali zresztą z wyprzedzeniem, że co 10. kurs w regionie ma być zawieszony do 16 stycznia 2011 roku, czyli w najgorętszym okresie świąteczno-noworocznym.

To niejedyna nowość, z jaką będą musieli się uporać pasażerowie. Na niektórych trasach pociągi będą krótsze. Może się okazać, że 2,5-godzinną podróż z Rybnika do Katowic będzie trzeba spędzić na jednej nodze w korytarzu.

I jeszcze jedno - rozpoczęty jesienią remont dworca w Katowicach oznacza, że tu, mimo najszczerszych chęci, nie uda się zapewnić planowych przyjazdów i odjazdów.

Obrazek Obrazek

Obrazek
Link do źródła
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 02.04.2014, 17:38

Nie będzie "szybkiej" kolei do Pyrzowic. Trasa przez Zawiercie i Tarnowskie Góry
http://katowice.gazeta.pl

PKP PLK zerwały umowę z firmą, która miała zaprojektować szybką kolej do Pyrzowic. Nowa trasa ma biec przez Zawiercie i podróż na lotnisko zajmie niemal godzinę. - Powstanie także nowa linia, ale przez Tarnowskie Góry - zapowiada wiceminister infrastruktury i rozwoju

Warta ponad miliard kolej nie poprowadzi szlakiem proponowanym wcześniej przez kolejarzy. W ich wizji trasa biegła z Katowic przez Chorzów i Bytom do Piekar Śląskich, a stąd już prosto do Pyrzowic. Pociągi na lotnisko będą kursować, ale wyremontowaną linią Zawiercie - Tarnowskie Góry.

Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK, wyjaśnia, że powodem zerwania umowy na projektowanie linii do lotniska jest prawie 2,5-roczne opóźnienie w realizacja zlecenia.

Cały tekst :arrow: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72 ... z2xkAHUk1W
"Dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej nie mam pewności." - A. Einstein

zbyszko
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: zbyszko » 23.04.2014, 23:05

Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że ta linia kolejowa z Zawiercia na lotnisko w Pyrzowicach nie będzie się zatrzymywała w Porębie bo podobno miasto nie będzie percypowało w kosztach. Słyszałem że jak wyjedzie z Zawiercia to zatrzyma się tylko w Siewierzu.

raflkita
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: raflkita » 24.04.2014, 20:29

partycypować
Pół krwi scyzoryk.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 25.04.2014, 09:12

Patrząc na ten plan widać, że jest szansa na małą stację i w Porębie. Nic na razie nie jest przesądzone.

Awatar użytkownika
Matt
Administrator
Administrator
Kontakt:

Post autor: Matt » 28.11.2019, 11:54

A więc już oficjalnie - poniżej zamieszczam plan i lokalizację peronu w Porębie :D

:arrow: :arrow: :arrow: PLAN BUDOWY STACJI KOLEJOWEJ W PORĘBIE

dla zainteresowanych jest też Zawiercie oraz Siewierz:

:arrow: :arrow: :arrow: PLAN ODBUDOWY PERONU 3 W ZAWIERCIU
:arrow: :arrow: :arrow: PLAN BUDOWY STACJI KOLEJOWEJ W SIEWIERZU

ODPOWIEDZ