Atrakcyjne miejsca okolic Poręby

Coś dla włóczykijów
mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Atrakcyjne miejsca okolic Poręby

Post autor: mlody » 14.04.2008, 10:44

Z góry zastrzegam , że załączone fotografie to nie reportaż z Iraku.
Kiedy wszyscy dyskutują nad stworzeniem centrum rekreacji w okolicach basenu, stawu itd , młodzi ludzie z Poręby i Zawiercia odkryli, że okolice Poręby to doskonałe miejsce na uprawianie między innymi nowej formy rekreacji tzw "airsoftu"
Airsoft jest młodą w Polsce zabawą o zasadach zbliżonych do paintballu. Stawiany jest tutaj jednak znacznie większy nacisk na realizm podczas zabawy.
Suchy wysoki las, zróżnicowane ukształtowanie terenu, liczne dukty, wiatrołomy i dukle ( jak piszą w książkach)
stanowią doskonałe miejsce do uprawiania nie tylko tej formy rekreacji. Oczywiście mowa jest o Borkach -las pomiędzy Krzemiendą a Niwkami.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Takich miejsc jest znacznie więcej.
Ostatnio pomiędzy Mrzygłodem a Porębą speleolodzy z Częstochowy odkryli jaskinię. Miejsca jej położenia z uwagi na prace eksploracyjno- badawcze nie chcą na razie ujawniać.

Bartosz_Romanek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Bartosz_Romanek » 14.04.2008, 14:09

super! extra pomysł na aktywne spędzenie czasu wolnego :wink:

Awatar użytkownika
ZiGi
Mistrzu
Mistrzu
Kontakt:

Post autor: ZiGi » 14.04.2008, 20:19

No i super ;) Bardzo dobrze :D A zaczynali od pistoletów za 60 zł :P pzdr :D
Obrazek

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Atrakcyjne miejsca okolic Poręby

Post autor: erni » 15.04.2008, 01:31

mlody pisze:Z góry zastrzegam , że załączone fotografie to nie reportaż z Iraku.
O kurcze. Trochę mnie to przeraża. M16 nie pasuje do miłującego pokój Porębiaka! :-) Mam nadzieję że grzybiarz ubrany w "arafatkę" nie jest od razu skazany na kulkę z farbą? :-)

mlody pisze: Ostatnio pomiędzy Mrzygłodem a Porębą speleolodzy z Częstochowy odkryli jaskinię. Miejsca jej położenia z uwagi na prace eksploracyjno- badawcze nie chcą na razie ujawniać.
Ja ujawnię: To miejsce jest położone pomiędzy Mrzygłodem a Porębą! :P
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.
Była wolność i swoboda, Była demokracja, W Hradcu Kralovem, w Hradcu Kralovem
Polska okupacja. http://youtu.be/6BD2qnBozvEI

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Atrakcyjne miejsca okolic Poręby

Post autor: mlody » 15.04.2008, 07:38

Czekałem zwyczajowo na ten post .
Jeżeli się o czymś pisze nawet sarkastycznie potrzeba ciut ciut wiedzy( nawet o gminnej polityce)
erni

O kurcze. Trochę mnie to przeraża. M16 nie pasuje do miłującego pokój Porębiaka! :-) Mam nadzieję że grzybiarz ubrany w "arafatkę" nie jest od razu skazany na kulkę z farbą?

Ponieważ farba nie jest miiłośnikom tej dyscypliny potrzebna, jedną puszkę podarowali radnym . Oni będą wiedzieć co z nią zrobić.
erni pisze: Ja ujawnię: To miejsce jest położone pomiędzy Mrzygłodem a Porębą! :P
Czyżby ten obszar był tak niewielki,że nawet radni mogą wskazać to miejsce palcem?
Z całym poważaniem
" mlody" speleolog z malutkim "światełkiem" w ciemnościach
( "epoka" częstochowska)
Obrazek

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 15.04.2008, 09:07

No nie załamuj mnie. Chyba nie myślisz poważnie że nie mam wiedzy w jakiejś dziedzinie! :twisted:

To jest amunicja do airsofta/ paintballu. W tych kuleczkach jest farba. No, czy powiedzmy brudzący żel.

Obrazek

p.s. ładna dziewczyna na tym obrazku, ale trochę żeście splagiatowali mój emblemat :evil: :evil:

A tak poważnie- nie wiecie czy chłopaki wypożyczają sprzęt??
W Hradcu dni są niespokojne I noce zatrute, Miażdży bruk polski żołnierz Swym podkutym butem.

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 15.04.2008, 10:12

Erni w airsofcie nie używa się kulek z farbą.
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

Awatar użytkownika
erni
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: erni » 15.04.2008, 10:41

Rzeczywiście jak oglądam zdjęcia to szkoda by było tych mundurów. Na przykład takich:

Obrazek

Rozmawiałem kiedyś z zapaleńcem paintballa- mówił że dla polepszenia przeciwnikom wrażeń trzyma przed grą kulki w lodówce. :twisted: Tutaj to chyba zupełnie inna filozofia.
Cpt_Willard: Próbowałeś z taką amunicją na swoim sprzęcie? 6mm chyba pasuje?

Awatar użytkownika
Cpt_Willard
Woźny
Kontakt:

Post autor: Cpt_Willard » 15.04.2008, 13:59

Hoho jakiś młody fan wermachtu. Z resztą to i tak pewnie reprodukcja bo nikt nie był by na tyle chory psychicznie (lub nie ma tak zasobnego portfela) żeby ciorać po lesie taki mundur.

Co do zasad to są trochę inne niż w paintballu bo przedewszystkim trzeba się opierać na uczciwości. Kulka nie pozostawia śladu, no chyba, że na twarzy ;) Co do kulek z farbą to nikt normalny tego nie używa, bo rozwalaja się w lufie. Ot taki wymsł "super sprzedawców" z allegro.
Co do wypożyczania sprzętu to nie wiem. Panów na fotkach ja nie znam. Ogólnie z tego co się orientuję jak kiedyś się bawiłem to nie istniała i nie isnieje żadna wypożyczalnia takiego sprzętu. Zwykle się pożyczało od znajomego i jak się człowiek wkręcił to odkładał kasę i kupował własne. Teraz ceny się trochę zmieniły i możnak kupić sprzęt za grosze (kiedyś 1tyś zł i więcej :roll:). Ogólnie zabawa jest całkiem fajna, ale potrzeba ludzi do tego. Nie wiem jak liczna jest ta nowa porębska grupa? :)
"The only thing I ever saw that came close to Objective Journalism was a closed-circuit TV setup that watched shoplifters in the General Store at Woody Creek, Colorado"
Hunter S. Thompson

mlody
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: mlody » 15.04.2008, 19:33

Fotoreportaż zamieściłem tylko jako ilustrację.
Dowodzi ona ,że coraz częściej osoby spoza Poręby bardziej doceniają jej walory i czegoś tutaj szukają.
Cieszę się, że tak szybko się rozbujał( tego nie oczekiwałem). Erni wie ,że da się lubić ale....
Masz podobne poczucie humoru ( Czy masz jeszcze to lajtowe nakrycie glowy?)
Do rzeczy
Chlopaki zgadali się przez internet i nie czekając na to co im da gmina świetnie się bawią( jeszcze do tego dopłacają - co też jest dla mnie dziwne i nie plują się).
Przewaga jest Zawiercia.
W długi weekend wybierają się na zlot wszystkich miłośników tej formy rekreacji gdzieś na północy Polski
( fajna wycieczka).
Mam nadzieje ,że nie zrażą się i sami pokażą fotki z tej wyprawy.

Awatar użytkownika
prezesso222
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: prezesso222 » 15.04.2008, 19:55

niezłe gestapo hehe w tym hełmie i w tych płaszczykach ale pomysł super podziwiam i szacuneczek a sam bym kiedyś chętnie pobawił się w takie coś :)

Bartosz_Romanek
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec
Kontakt:

Post autor: Bartosz_Romanek » 15.04.2008, 20:46

airsoft kojarzy mi sie trochę z dzieciństwem, też miałem pistolet na kulki :P :)
sadze ze atrakcyjniejszą formą rozrywki jest paintball, i to wcale nie wiele droższa od airsoftu :twisted:

Tomik
Nowicjusz
Kontakt:

Post autor: Tomik » 15.04.2008, 21:11

Airsoft polega bardziej na wierniejszym oddaniu pola walki, to nie jest sport sam w sobie, nie ma sędziego, nie ma wygranych ani przegranych, liczy się tylko dobra zabawa. Na zlot wybieramy sie do Bornego Sulinowa, tam też co roku jest odbywany inny zlot, bardziej znany w calym kraju, Zlot Pojazdow Militarnych.

Zainteresowanych airsoftem odsylam pod adres: http://www.wmasg.pl

Patiomkin
Sporadyczny bywalec
Sporadyczny bywalec

Post autor: Patiomkin » 16.04.2008, 09:06

To ja ze Swojej strony zapraszam chętnych do zobaczenia na czym polega strzelectwo FT i HFT, od czwartku do niedzieli w Morsku trwa coroczny zlot miłośników tych konkurencji. Będą też firmy handlujące wiatrówkami oraz airsoftami , pewnie jak co roku będą mieli zorganizowaną strzelnicę dla odwiedzających.
Jedna prośba dla odwiedzających , zakaz przekraczania wyznaczonych taśmami terenów strzelania. Oraz prośba o ciche zachowywanie się w trakcie obserwowania strzelców. Strzał na 50 m z wiatrówki do celu o średnicy 1,5 do 4 cm wymaga trochę skupienia.

Bilet
Regularny bywalec
Regularny bywalec

Post autor: Bilet » 16.04.2008, 21:33

Cos na ten temat wiem wkoncu jestem strzelcem w wp
,,sens jakiegoś epizodu nie tkwił w środku jak pestka,lecz otaczał z zewnątrz opowiesc,która rzucała nań światło
-jak blask oświetla opary-
na wzór mglistych aureoli,widzialnych czasem przy widmowym oświetleniu księżyca"...

ODPOWIEDZ